پیش‌درآمدی بر شناخت اصول اندیشه‌های امام‌خمینی (کتاب)

از ویکی امام خمینی
پیش‌درآمدی بر شناخت اصول اندیشه‌های امام‌خمینی (کتاب)
اطلاعات کتاب
عنوانپیش‌درآمدی بر شناخت اصول اندیشه‌های امام‌خمینی
نویسندهمحمد رجایی‌نژاد
موضوعاصول اندیشه امام‌خمینی
زبانفارسی
تعداد صفحات۲۴۷
اطلاعات نشر
ناشرحبیب
محل نشرتهران
تاریخ نشر۱۳۴۲
نوبت چاپاول
شمارگان۱۰۰


پیش‌درآمدی بر شناخت اصول اندیشه‌های امام‌خمینی، ویراستی جدید از ۲۰مقاله از محمد رجایی، با موضوع تبیین یکی از اصول اندیشه امام‌خمینی است که در شماره‌های مختلف نشریه حریم امام منتشر شده است.

مؤلف

محمد رجایی‌نژاد، دارای دکترای شیعه‌شناسی از دانشگاه ادیان و رئیس کتابخانه تخصصی امام‌خمینی در قم است. کتاب‌ها و مقالات متعددی به قلم او ثبت شده است.

اهمیت کتاب

نظام جمهوری اسلامی ایران، برآمده از اندیشه‌های امام‌خمینی است و به همین دلیل در ادامه راه خود نیز باید همان ایده‌ها و اندیشه‌ها را پی بگیرد. به نظر نویسنده کتاب پیش‌درآمدی بر شناخت اصول اندیشه‌های امام‌خمینی، اگر جمهوری اسلامی از اندیشه امام‌خمینی زاویه بگیرد یا منحرف شود، با بحران مشروعیت و مقبولیت مواجه خواهد شد. در کنار بایستگی توجه به اندیشه امام‌خمینی، این نکته هم اهمیت شایان توجهی دارد که برای زنده مانده یک اندیشه و پویا بودن آن در طی زمان، لازم است تا اصول و مبانی آن اندیشه به درستی شناخته شود. این کتاب کوشیده است تا در حد امکان، به اصول و امهات اندیشه امام‌خمینی بپردازد.[۱]

ساختار

کتاب پیش‌درآمدی بر شناخت اصول اندیشه‌های امام‌خمینی، پس از پیشگفتار، شامل ۲۱ مقاله است:

آدرس هر یک از این مقالات در مجله حریم امام، در پاورقی ذکر شده است. پایان‌بخش کتاب نیز فهرست منابع و مأخذ است. نویسنده در این کتاب (مجموعه مقالات) از ۱۷۴ منبع فارسی و عربی بهره برده است.

وضعیت نشر

کتاب پیش‌درآمدی بر شناخت اصول اندیشه‌های امام‌خمینی، در سال ۱۴۰۲ش، با ۲۴۷ صفحه و در ۱۰۰ نسخه، به همت نشر حبیب منتشر شده است.

پانویس

  1. رجایی‌نژاد، شناخت اصول اندیشه‌های امام‌خمینی، ص۱۳-۱۴.
  2. رجایی‌نژاد، شناخت اصول اندیشه‌های امام‌خمینی، فهرست کتاب.

منابع

  • رجایی‌نژاد، محمد، پیش‌درآمدی بر شناخت اصول اندیشه‌های امام‌خمینی، قم، نشر حبیب، چاپ اول، ۱۴۰۲ش.